پله برقی

جابجايي مسافران با پله برقي هاي جديد FMS :

امروزه در تمامي حرفه ها ظرافت و زيبايي و در عين حال كارايي و اثربخشي حرف اول را مي زند. پله برقي هاي FMS با فرمي ساده و در عين حال پيشرفته بيشترين  قابليت سازگاري با هر گونه دكوراسيون ساختماني را دارا مي باشند. طي سالها كسب تجربه در صنعت پله برقي، هم اكنون با صراحت بيان مي كنيم كه پله برقي هاي شركت ما علاوه بر ايجاد ايمني ، قابليت سازگاري با ويژگي هاي خاص هر ساختمان را دارند.

در واقع به بياني ساده چنين مي توان گفت كه در پله برقي هاي FMS سه اصل زيبايي و ظرافت ، عملكرد كارا و ايمن سازي نقش حياتي را ايفا مي كنند.

با پله برقي هاي FMS  راحتي و  امنيت ، زيبايي و ظرافت ، و كيفيت بالا را احساس كنيد.

چند نمونه از پله برقي هاي FMS :

ساده ترين مدل : این مدل طرحي را ارائه ميدهد كه قابليت تركيب و سازگاري با هرگونه دكور ساختماني را داشته و به فراهم سازي فضايي پيشرفته و كامل براي معمار مي پردازد.

 مدل تركيبي با نور زير هندريل ها : نور زير هندريل هاي در حال حركت علاوه بر زيبايي، حس گرمي و روشنايي را نيز القاء مي كند.

مدل دارای پانل ضد زنگ : این نمونه از پله برقي ها داراي پانل استيل ضدزنگي است كه منجر به قدرت و دوام بيشتر هندريل ها مي شود.

پله برقي هاي FMS در عين سادگي، حس آرامش و امنيت را نیز براي عابران  فراهم مي آورند.     

 

توضیحاتی كلي از زبان معماران راجع به برخی از ویژگی های پله برقي هاي FMS :

هندريل مدور و بدون زاويه :

.هندريل مدور و بدون زاويه ابتداي پله برقي حركت را ساده تر و كاراتر كرده و يكي ديگر از مزيت هاي آن اينست كه كاملاً بي صدا مي باشد

تطبيق تضادهاي موجود:

براي راحتي و آرامش بيشتر عابراني كه از روي پلكان عبور مي كنند بايستي تمامي موارد از قبيل : حركت هندريل ها، ايمني خود پله برقي

 و زمين تخصيص داده شده به آن و ديگر عوامل( كه براي هر ساختمانبه يك صورت خاص مي باشد) مد نظر قرار گيرد.

پيچ تعبيه شده بر روي قسمت داخلي پلكان:

بر روي قسمت داخلي پلكان، پيچي نصب مي شود كه علاوه بر راحت تر كردن حركت پله برقي از گير كردن لباس عابران نيز جلوگيري مي كند.

با FMS تفاوت را احساس كنيد. امنيت و راحتي، شعار و هدف نهايي ما مي باشند.

  :طرح هاي ايمني گرا و مشتري پسند

گام به گام با شيارهاي ضد لغزش :

شيارهاي ايجاد شده در لبه هاي هر پله كيفيت را بهبود بخشيده و از سرخوردن عابران بخصوص در هنگام پائينرفتن جلوگيري مي كند.

خط علامتگذاري پله ها:

علامت گذاري در دو طرف هر پله، در حقيقت سطح هر پله را مشخص مي كند. بدين ترتيب براي عابران مشخص مي شود تا به لبه ها خيلي نزديك نشوند و از محدوده مشخص شده نيز فراتر نروند.


شانه آخرين پله با زاويه اي بسيار كوچك:

 شركت FMS از ميزان حياتي بودن زاويه دندانه شانه ها بخوبي آگاه است و ميداند حتي وجود يك شكاف كوچك بين شانه و پله مي تواند منجر به وقوع يك سانحه جدي شود. طي ساليان سال كسب تجربه در استفاده بهينه، ما زايه اي ايجاد كرده ايم كه در كوچكترين حد ممكن خود (º10 افقي) براي نگهداري عابران و وسايل آنها از قبيل چمدان و جلوگيري از افتادن و سرخوردن آنها مناسب باشد.

رنگ علامتگذاري روشن تر:

توجه به دقيق ترين جزئيات، اساس ملاك و معيار ايمني سازي FMS است و رنگ خط علامتگذاري جداي از آن نيست. پله برقي FMS نسبت به مدل هاي  ديگر با ايجاد استاندارد سازي بين شانه و پله و بهبود كيفيت نور نماي بهتري را به پله برقي مي دهد.

پله برقي هاي شركت FMS  با تنوع محصولي كه دارند طيف وسيعي از انتخاب را براي شما ميسر كرده و در عين حال در جهت افزايش اثربخشي و سازگاري با هر محيط پيش مي روند.

 

انتخاب بر اساس سليقه و كارايي:

نور و روشنايي:

نور ايمني كناري:

نور مورد نظر قابليت كارگذاشته شدن در تمامي طول قسمت ايمني كناري را دارد. نور به دو منظور استفاده مي شود، هم جهت علامتگذاري پله ها و هم جهت ديد و امنيت بيشتر عابران.

نور قسمت شانه :

 نور در سطح شانه فرآيند روشن سازي را مهيا مي كند، كه علاوه بر جلوه بيشتر به پله ها ، امنيت بيشتر براي عابران را نيز فراهم مي آورد.

شاخص هايي در مسير پله برقي ها (بالا رونده و پائين رونده):

شاخص LED در قسمت ورودي هندريل :

يك لامپ LED با نشانه پيكان مسير حركت پله برقي را مشخص مي كند، كه معمولاً در قسمت پله برقي پائين رونده اين علامت ديده نمي شود.

سيستم هشدار:

حسگر روي لايه بيروني:

 بلند شدن صداي حسگر قسمت رويي لايه بيروني نشان دهنده تكيه دادن يك عابر به قسمت خارجي هندريل در حال حركت است كه در اينحالت يك زنگ اخبار يا صداي هشداري بلند مي شود تا عابر بطور بالقوه از خطر وارد شدن ضربه به پله برقي يا ديواره آن آگاه شود.

 حسگر ورودي :

 اين حسگر هر عابر يا عامل خارجي را از قسمت ورودي هندريل دورنگه مي دارد. به اين صورت كه در صورت نزديك شدن يك شخص يا عامل خارجي به سمت اين ورودي صداي يك بوق هشدار يا زنگ اخبار بلند مي شود.

فرعيات ديگر كه مي توانند در پروژه لحاظ شوند:

شماره طبقات بر روي نمايش دهنده هر طبقه :

 شماره طبقات بر روي نمايش دهنده هر طبقه مي تواند منقوش شود تا به عابران كمك كند كه سريعاً از شماره طبقه اي كه در آن هستند آگاه شوند. خاصيت ضد لغزش سطح نيز امنيت را دو برابر مي كند.

پوشش فلورو پليمر روي گوشه هاي هر پله :

دو طرف هر پله در جهت كاهش اصطكاك مي تواند با پوششي صمغين پوشانده شود تا خطر سرخوردن عابران وقتي كه با اين قسمت كناري برخورد مي كنند را كاهش دهد.

تمهيدات ايمني در نظر گرفته شده از سوي شركت FMS :

3VF (ولتاژ متغير، فركانس متغير):

عمليات اتوماتيك كار كردن حسگرها:اينورترهاي جديد و پيشرفته تر پله برقي، روشي منحصر به فرد را در كنترل سرعت پله برقي بطور اتوماتيك فراهم مي آورند. در عمليات سرعت متغير، سرعت پله برقي طبق فركانس بكارگرفته شده، تعداد عابران و ديگر مسائل انتخاب مي شود. لطفاً براي كنترل 3VF با شركت اصلي و يا نمايندگي فروش الكتريكي شركت FMS شهر خود تماس بگيريد.

در شرايطي كه حسگرها بطور اتوماتيك در درب ورودي هندريل و مسيرعبور عابران جاسازي شده اند نيازي به كارگزاري آنها در تمامي قسمت هاي پله برقي نيست. در چنين شرايطي پله برقي كار خود را  با سرعت پائين شروع مي كند تا كم كم با توجه به وضعيت حسگرها  سرعتش افزايش پيدا كند.

پله برقي هاي اتوماتيك با فرعيات مربوطه :

حسگرهاي هدايتي در هر دو طرف پله برقي (يعني قسمت بالا رونده و پائين رونده) نصب مي شوندتا حركت عابران را راحت تر كنند. براي كنترل پله برقي ساكن يا در حال حركت ميتوان از كنترل كننده AC1 استفاده كرد.

عمليات سرعت متغير:

سرعتي مضاعف (نه فراتر از سرعت پيش بيني شده) قابليت اضاف شد ن به سرعت پله برقي را دارد تا بدين ترتيب سرعت را در سه سطح ممكن فراهم سازد.  براي انتخاب سرعت ، سوئيچي نصب مي شود تا به وسيله آن بتوان سرعت را با توجه به حجم ترافيك عبور و مرور تنظيم كرد.

ملاحظاتي براي بكارگيري فضاي بيروني يا كنترل از راه دور:

روي هر پله برقي نصب شده در محيط باز بايد يك سقف تعبيه شود. در آب و هواي باراني ، پله برقي هاي بدون سقف خطراتي از قبيل : برگشت چتر عابران توسط باد و يا سرخوردن را ايجاد مي كند. در آب و هواي گرم نيز ، هندريل هاي در حال حركت و صفحه بالايي پله برقي قابليت جذب حرارتي بيش از Cº50 را دارند كه اين خود عامل وجود آسيب هايي از قبيل سوختگي براي عابران مي شود. همچنين اگر براي پله برقي هاي قرار گرفته در محيط هاي باز، سقف تعبيه نشود هم عمر پله برقي ها كوتاهتر مي شود و هم هزينه تعمير و نگهداري آنها بالا  مي رود.

چگونه پله برقي هاي خارج از ساختمان (فضاي باز) را تعريف كنيم؟

پله برقي هاي قرارگرفته در فضاي باز بعنوان پله برقي هايي قرار گرفته در معرض عوامل محيطي همچون : باد، باران، برف و يا حرارت مستقيم خورشيد تعريف مي شوند و در كل پله برقي ها به سه دسته تقسيم مي شوند: بيروني ، نيمه بيروني و داخلي.